• Wzrost: 170 cm
  • Hometown: Gdynia
  • Pozycja w zespole: Skipper

Start

Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w wieku 4 lat – już wtedy zaliczył pierwszy obóz żeglarski! Licencję zawodnika uzyskał w wieku 7 lat i właśnie wtedy rozpoczął starty w regatach. Od samego początku związany z Yacht Klub Polski Gdynia, większość życia na wodzie spędził na sterze.

Przebieg kariery

Do 15 roku życia (czyli 11 sezonów) pływał na Optimiście. W tym czasie 3-kronie kwalifikował się na Mistrzostwa Świata i Europy. Pierwsze Mistrzostwo Polski zdobył już w wieku 8 lat na Mistrzostwach Polski do lat 9 w Iławie. Od tego momentu regularnie stawał na podium w różnych regatach. Po Optimiście przyszedł czas na klasę 29er – z większą koncentracją na regatach zagranicznych. Po 3 sezonach na klasie 29er zmienił kategorię żeglarstwa na „latające łódki”. Obecnie pływa w klasie Moth (jednoosobowa łódka na foilach) już drugi sezon – w tym czasie zdobył 3. miejsce Mistrzostw Polski. W międzyczasie startował w jednych ze słynniejszych regat oceanicznych – spędził sporo czasu na jachcie VO65 w teamie Sailing Poland, gdzie razem z zespołem zdobył 2. miejsce w The Ocean Race Europe. Obecnie kontynuuje żeglarstwo w projekcie HRM oraz startuje w klasie Moth. Warto dodać, że ściga się w żeglarstwie lodowym (klasa DN), w którym jest jednym z czołowych zawodników na świecie i multimedalistą Mistrzostw Świata i Europy.